سفارش تبلیغ

ثبت شرکت
صبا
هرکس دانشی را که خداوند آن را برای امور دینی مردم سودمند قرار دادهاست پنهان کند، خداوند روز قیامت او را با لگامی از آتش لگام زند . [پیامبر خدا صلی الله علیه و آله]
محبت

اگر موقع وضو دستها خیس باشد باید خشک کنیم ؟

 

جواب : خیر فقط اگر جای مسح خیس باشد باید خشک کنیم


کلمات کلیدی:


نوشته شده توسط سلیمان رحیمی 88/3/23:: 11:46 عصر     |     () نظر
دو رکعت نماز احیاگر
روایت است که : روزی سید انبیاء (ص) در مسجد نشسته بودند که جماعتی از بزرگان عرب و قریش خدمت آن بزرگوار شرفیاب شدند و عرض کردند : ای افتخار عرب!ما را عروسی هست و دختر فلان را به پسر فلان می‌دهیم و آنها از اشرافند و با شما نسبتی دارند، استدعا می‌کنیم که فاطمه (س) را در این عروسی رخصت فرمایی که مجلس ما را مزین فرماید به قدوم خود.
حضرت رسول (ص) فرمودند :«از فاطمه طاهره می‌پرسم: اگر اراده کند خواهد آمد».
پیامبر در خانه به فاطمه (س) فرمودند:«ای فاطمه و ای
ادامه مطلب...

کلمات کلیدی:


نوشته شده توسط سلیمان رحیمی 88/3/23:: 11:34 عصر     |     () نظر

عده اى از شیعیان درباره جانشینـى حضـرت امام حسـن عسکرى(ع) با یکـدیگر اختلاف داشتنـد. در ایـن باره خـدمت حضـرت بقیه الله(عج) نـامه اى نـوشتنـد و جـریـان اختلاف را ذکـر کـردند.

حضرت ضمـن پاسخ به نامه آنها فرمود: " و فى ابنة رسـول الله(ص) لى اسوه حسنه " (1) دختر رسـول خدا (فاطمه) براى مـن سرمشق و الگوى نیکویى است.

حضـرت حجت بـن الحسـن العسکـرى(عج) که جهان را بـا ظهور و احکام نورانى خـود متحـول مى کند و آنچنان حکـومتى در روى زمیـن تشکیل مـى دهـد که تا به حال ایجاد نشـده است و عدالت را در تمام کـره زمیـن حاکـم مى گرداند، فاطمه(س) را الگو و اسوه خود در رفتار و برنامه حکومتى خود مى داند.

آنچه گذشت جلـوه اى از سخـن معصـومان علیهم السلام در باره عظمت و جایگاه رفیع فاطمه زهرا(س) بـود. به امیـد آنکه مـورد عنایت آن حضرت واقع شـود و در جهان ابدى، ما را مشمول شفاعت خـویـش قرار دهد.

1-  لسان المیزان، ج3، ص346.


کلمات کلیدی:


نوشته شده توسط سلیمان رحیمی 88/3/10:: 12:16 صبح     |     () نظر